Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/
9-05-2019, 02:11   Хэсэг: Мэдээ мэдээлэл   Сэтгэгдэл:  

БАРУУН БҮСИЙН ШҮҮХИЙН БАЙГУУЛЛАГУУДЫН ДУНД “ОЧИРВААНЬ 2019” СПОРТЫН НААДАМ БОЛЛОО

Баруун бүсийн шүүхийн байгууллагуудын шүүгч, ажилтнууд оролцсон "Очирваань 2019” спортын наадмыг Завхан аймгийн Улиастай суманд 2019 оны 05 дугаар сарын 03-наас 2019 оны 05 дугаар сарын 04-ний өдрүүдэд Завхан аймгийн шүүхийн хамт олон зохион байгууллаа.

 

Спортын наадамд Ховд, Увс, Говь-Алтай, Завхан, Ховд аймаг дахь Булган сумын сум дундын шүүх, Завхан аймаг дахь Тосонцэнгэл сумын сум дундын шүүхийн баг тамирчид оролцож дартс, шатар, усанд сэлэлт, теннис, сагсан бөмбөг, гар бөмбөг гэсэн спортын 6 төрлийн хүрээнд 93 багц медалын төлөө өрсөлдлөө.

 

Дартс төрөлд:

1-р байр-Увс аймгийн шүүхийн тамирчин Н.Гэрэлтуяа, Б.Гансүх нар

2-р байр-Говь-Алтай аймгийн шүүхийн тамирчин Ч.Энхтөр, Э.Золбадрах нар

3-р байр- Завхан аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Намхайдорж, Ч.Цэнд-Очир нар

 

Шатрын төрөлд:

 

Эрэгтэй захиргааны ажилтан

 

1-р байр-Увс аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Ганболд

2-р байр-Ховд аймаг дахь Булган сумын сум дундын шүүхийн тамирчин Н.Баатарзул

3-р байр-Завхан аймаг дахь Тосонцэнгэл сумын сум дундын шүүхийн тамирчин Б.Гантулга

 

Эмэгтэй захиргааны ажилтан

 

1-р байр-Ховд аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Уянга

2-р байр-Говь-Алтай аймгийн шүүхийн тамирчин П.Эрдэнэцэцэг

3-р байр-Завхан аймгийн шүүхийн тамирчин Н.Дэлгэрцэцэг

 

Шүүгч нар

 

1-р байр-Ховд аймгийн эрүү, иргэний хэргийн давж заалдах шатны шүүхийн шүүгч М.Нямбаяр

2-р байр-Говь-Алтай аймгийн эрүү, иргэний хэргийн давж заалдах шатны шүүхийн шүүгч Ч.Энхтөр

3-р байр-Увс аймаг дахь сум дундын эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн шүүгч Б.Гансүх

 

Усан сэлэлтийн төрөлд:

 

1-р байр-Завхан аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Бавуудорж, Ч.Наранбаатар нар

2-р байр-Увс аймгийн шүүхийн тамирчин Ё.Мөнхгэрэл, О.Батдорж нар

3-р байр-Ховд аймгийн шүүхийн тамирчин А.Раднаабазар, О.Ням-Адъяа нар

Теннисний төрөлд:

Эрэгтэй

1-р байр-Ховд аймгийн шүүхийн тамирчин А.Мянганбаяр

2-р байр-Завхан аймаг дахь Тосонцэнгэл сум дахь сум дундын шүүхийн тамирчин Б.Баттулга

3-р байр-Завхан аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Бавуудорж

Эмэгтэй

 

1-р байр-Завхан аймгийн шүүхийн тамирчин Н.Дэлгэрцэцэг

2-р байр-Говь-Алтай аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Ундармаа

3-р байр-Увс аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Сарантуяа

 

3х3 сагсан бамбөгийн төрөлд:

 

Эрэгтэй

1-р байр: Ё.Мөнхгэрэл ахлагчтай Увс аймгийн шүүхийн баг тамирчид

2-р байр Э.Золбадрах ахлагчтай Говь-Алтай аймгийн шүүхийн баг тамирчид

3-р байр Ш.Батхишиг ахлагчтай Ховд аймгийн шүүхийн баг тамирчид

 

Эмэгтэй

 

1-р байр-Б.Мөнхбаяр ахлагтай Ховд аймгийн шүүхийн баг тамирчид

2-р байр-У.Энхриймаа ахлагчтай Завхан аймаг дахь Тосонцэнгэл сум дахь сум дундын шүүхийн баг тамирчид

3-р байр-Н.Гэрэлтуяа ахлагчтай Увс аймгийн шүүхийн баг тамирчид

 

Гар бөмбөгийн төрөлд:

 

Эрэгтэй

1-р байр-Ж.Баттогтох ахлагчтай Завхан аймгийн шүүхийн баг тамирчид

2-р байр-Д.Рэнчинсүх ахлагчтай Завхан аймаг дахь Тосонцэнгэл сум дахь сум дундын шүүхийн баг тамирчид

 

3-р байр-Б.Алтангэрэл ахлагчтай Ховд аймаг дахь Булган сумын сум дундын шүүхийн баг тамирчид

 

Эмэгтэй

1-р байр-Т.Балжинням ахлагчтай Завхан аймгийн шүүхийн баг тамирчид

2-р байр-Б.Бадрахгэрэл ахлагчтай Ховд аймаг дахь Булган сумын сум дундын шүүхийн баг тамирчид

3-р байр-Ч.Мөнхтуяа ахлагчтай Говь-Алтай аймгийн шүүхийн баг тамирчид

 

Багийн нийлбэр дүнгээр:

1-р байр- Завхан аймгийн Шүүхийн баг тамирчид

2-р байр –Увс аймгийн Шүүхийн баг тамирчид

3-р байр- Ховд аймгийн Шүүхийн баг тамирчид тус тус шалгарч Увс аймгийн шүүхийн баг тамирчид шилжин явах цомын эзэн боллоо.

 

Мөн уг спортын наадмын үеэр Завхан аймгийн Засаг дарга Д.Батсайхан хүрэлцэн ирж Ховд аймгийн Эрүү, Иргэний хэргийн давж заалдах шатны шүүхийн шүүгч М.Нямбаяр, Говь-Алтай аймаг дахь сум дундын эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч Д.Сарантуяа, Ховд аймаг дахь Булган сумын сум дундын шүүхийн ерөнхий шүүгчийг түр орлон гүйцэтгэгч Б.Бадрахгэрэл, Увс аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын дарга Л.Баттулга нарыг аймгийн "Хүндэт тэмдэг”-ээр шагналаа.

 

Завхан аймгийн Эрүү, Иргэний хэргийн давж заалдах шатны шүүхийн шүүгч Б.Намхайдоржийн нэрэмжит алсын зайны шидэлтийн тэмцээн явагдсан бөгөөд эрэгтэй төрөлд Завхан аймгийн шүүхийн тамирчин Б.Бавуудорж тэргүүн байр, эмэгтэй төрөлд Ховд аймгийн шүүхийн тамирчин Д.Төгс-Эрдэнэ тэргүүн байранд шалгарлаа.

 

Түүнчлэн Завхан аймгийн шүүхийн тамирчид болох Б.Бавуудорж, Э.Гантулга нар Олимпын хорооны "Алтан од” медалиар тус тус шагнагдлаа.

 

"Очирваань 2019” спортын наадамд оролцсон шүүхүүдийн шүүгч, ажилтнууд та бүхэнд ажлын өндөр амжилт, сайн сайхныг хүсэн ерөөе.

 

 

 

 

ЗАВХАН АЙМАГ ДАХЬ ШҮҮХИЙН ТАМГЫН ГАЗАР

 


 

 
 
 
 
 
 
dle
Нийтэлсэн superadmin   Үзсэн: 56   |   Сэтгэгдэл:
ХЭВЛЭХ
Төсөөтэй мэдээлэл:
Иргэн танд


Санал асуулга
Хандалт /begin 2018.09.20/
Бидэнтэй нэгдээрэй
  |  
«    June 2019    »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930